Blog

Artykuły

Histamina – zbiór wiedzy

Dlaczego jest podwyższona i czy w ogóle jest potrzebna? Histamina jako mediator stanu zapalnego u wielu osób wychodzi w pewnym momencie historii zdrowotnej na pierwszy plan.

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

O mnie

Hej, tu Liliana. Zajmuję się zawodowo dietetyką oraz nutrigenomiką. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim z racji narodzin drugiego synka.

Być może kojarzysz moje książki – na ten moment papierowych dzieci mam już czwórkę. Do ich grona zalicza się “Metylacja“, “Melatonina“, “Amoniak” i “Witaminy“.

Razem z Katarzyną Markiewicz od 2018 roku prowadzimy poradnię Szare Geny.

Obecnie kontynuuję edukację na Functional Medicine University.

“Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn”

— autor nieznany

Najnowsze artykuły

Regeneracja mitochondriów

Dieta w stylu śródziemnomorskim. 1. Stres oksydacyjny. Antyoksydanty. 2. Nawodnienie, ruch. 3. Elektrolity, w tym koniecznie magnez. 4. Witamina B2, koenzym Q10 (selen, cynk, witamina C). 5. B-complex i kwas alfa-liponowy.

Suplementacyjne wsparcie napięcia mięśniowego

“Bazgrzesz jak kura pazurem”, “co Ty się tak potykasz?”, “fajtłapa” i wiele innych nieprzyjemnych stwierdzeń adresowanych w kierunku osób niedożywionych na poziomie komórkowym.

Cholesterol

Temat cholesterolu jest cały czas strasznie zniekształcany. 

Pod koniec XXw. normy dla poziomu cholesterolu całkowitego we krwi zostały bardzo mocno obniżone, względem wcześniejszych – gdy jeszcze w latach 70. cholesterol na poziomie 299 mg/dl był wciąż normą!

%d